2012-13 Women's Indoor Track & Field Honors 

Lindsay Prettyman
1st team Capital One/CoSIDA District 2 All-Academic
ECAC All-East (2nd, 1,000m)
ECAC Qualifier (2nd, 1,000m; dnc, 4 x 400m Relay; dnc, 800m, dnc, Distance Medley Relay)
Delaware Invitational Champion (mile)
Maryland Invitational Champion (distance medley relay)
Thomson Invitational Champion (mile)
Princeton Invitational Champion (800m)
Capital One/CoSIDA Academic All-American Nominee
National College Athlete Honor Society

Latoya James
ECAC All-East (2nd, 60m hurdles)
ECAC Qualifier (2nd, 60m hurdles)
UD Alumni Association Team Most Valuable Player
Delaware Invitational Champion (55m hurdles)
Thomson Invitational Champion (60m hurdles)
Top Armory College Invitational Finisher (6th, 4 x 200m Relay)
Princeton Invitational Champion (60m hurdles; long jump)

Paige Morris
ECAC All-East (8th, triple jump)
ECAC Qualifier (8th, triple jump)
Covert/Lehigh Classic Champion (triple jump)
Princeton Invitational Champion (triple jump)

Toresha Foster
ECAC Qualifier (11th, 4 x 400m relay; 21st, 400m)
Delaware Invitational Champion (4 x 400m Relay)
Thomson Invitational Champion (200m; 4 x 400m Relay)

Nijah Dupiche
ECAC Qualifier (11th, 4 x 400m relay; 20th, 400m)
Delaware Invitational Champion (4 x 400m Relay)
Thomson Invitational Champion (400m; 4 x 400m Relay)

Chelsi Campbell
ECAC Qualifier (11th, 4 x 400m Relay; 22nd, Distance Medley Relay)
Maryland Invitational Champion (distance medley relay)
Thomson Invitational Champion (4 x 400m Relay)
Princeton Invitational Champion (200m)

Michelle Simmons
ECAC Qualifier (11th, 4 x 400m Relay)
Top Armory College Invitational Finisher (6th, 4 x 200m Relay)

Amira Idris
ECAC Qualifier (13th, triple jump)
Delaware Invitational Champion (long jump)
Top Armory College Invitational Finisher (6th, 4 x 200m Relay)

Kelsey Evancho
ECAC Qualifier (13th, High Jump)
Covert/Lehigh Classic Champion (high jump)

Michelle Lambert
ECAC Qualifier (15th, 3,000m)
Delaware Invitational Champion (3,000m)

Emily Gispert
ECAC Qualifier (18th, 1,000m; dnc, Distance Medley Relay)
Princeton Invitational Champion (mile)
Top George Mason Last Chance Meet Finisher (3rd, 1,000m)
Capital One/CoSIDA Academic All-American Nominee
National College Athlete Honor Society

Courtney Markow
ECAC Qualifier (20th, pole vault)
Delaware Invitational Champion (pole vault)
Maryland Invitational Champion (pole vault)

Alana Pantale
ECAC Qualifier (20th, shot put; 30th, weight throw)
Capital One/CoSIDA Academic All-American Nominee
National College Athlete Honor Society

Rachel Wasserman
ECAC Qualifier (22nd, Distance Medley Relay)
Thomson Invitational Champion (800m)
Princeton Invitational Champion (1,000m)
National College Athlete Honor Society

Shanel Dickens
ECAC Qualifier (22nd, Distance Medley Relay; dnc, 4 x 400m Relay)
Maryland Invitational Champion (distance medley relay)
Thomson Invitational Champion (500m)

Katrina Steenkamer
ECAC Qualifier (22nd, Distance Medley Relay)
Covert/Lehigh Classic Champion (3,000m)
Princeton Invitational Champion (3,000m)

Kelley Donovan
ECAC Qualifier (dnc, 4 x 400m Relay)
Delaware Invitational Champion (4 x 400m Relay)

Meredith Steenkamer
ECAC Qualifier (dnc, Distance Medley Relay)
Maryland Invitational Champion (distance medley relay)

Breanna Nicholson
ECAC Qualifier (dnc, 4 x 400m Relay)
Thomson Invitational Champion (4 x 400m Relay)

Alexandra Carroll
Delaware Invitational Champion (4 x 400m Relay)

Kellye Foulke
Covert/Lehigh Classic Champion (5,000m)

Alexandra Muro
Top Armory College Invitational Finisher (6th, 4 x 200m Relay)

Nicole Daly
Capital One/CoSIDA Academic All-American Nominee

Spencer Nendza
UD Team Sportsmanship Award

Katie Deinert
National College Athlete Honor Society

Alyssa Kennedy
National College Athlete Honor Society

Nicole Rittman
National College Athlete Honor Society

Emma Sidoriak
National College Athlete Honor Society

Courtney Sniscak
National College Athlete Honor Society