2000-01

Megan Rodgers
Top Delaware Diving Invitational Finisher (3rd, 1-meter, 3-meter dive)
Top Delaware Diving Invitational Finisher (3rd, 1-meter diving, 3-meter dive)
ECAC Competitor (12th, 3-meter diving; 23rd, 1-meter diving)

Meghan Petry
Delaware Invitational Champion (1,650 freestyle; 400 Medley Relay; 500 Freestyle; 800 Freestyle Relay; 400 IM; 400 Freestyle Relay)
Wilmington Trust Best of the Blue Hens Athlete of the Week (11/18/00)
America East Championships Champion (1,650 freestyle)
America East Championships Runner-up (500 freestyle)ECAC Competitor (1st Place, 1,650 freestyle, All-East; 2nd Place, 500 freestyle, All-East; 7th, 800 freestyle relay, All-East; 8th, 200 butterfly, All-East; 12th, 400 medley relay; 16th, 400 freestyle relay)
UD Alumni Association Team MVP

Megan Marshall
Delaware Invitational Champion (200 Medley Relay)
ECAC Competitor (6th Place, 200 medley relay, All-East; 32nd, 200 backstroke)

Kathryn Fryer
Delaware Invitational Champion (200 Medley Relay; 400 Medley Relay; 200 Butterfly; 800 Freestyle Relay; 100 Butterfly; 400 Freestyle Relay)
America East Championships Runner-up (400 medley relay)
ECAC Competitor (6th, 200 medley relay, All-East; 7th, 800 freestyle relay, All-East; 12th, 100 butterfly; 16th, 400 freestyle relay; 18th, 200 backstroke; 20th, 100 backstroke)

Danielle Hack
Delaware Invitational Champion (200 Medley Relay)

Jill Fitzgerald
Delaware Invitational Champion (200 Medley Relay; 50 Freestyle; 400 Freestyle Relay)
ECAC Competitor (6th, 200 medley relay, All-East; 12th, 400 medley relay; 33rd, 100 freestyle; 39th, 50 freestyle)

Rebecca Caldwell
Delaware Invitational Champion (400 Medley Relay; 100 Breaststroke; 200 Breaststroke)

Jennifer Haus
Delaware Invitational Champion (400 Medley Relay; 800 Freestyle Relay; 100 Freestyle; 200 Freestyle; 400 Freestyle Relay)
America East Championships Runner-up (400 medley relay)
ECAC Competitor (7th, 800 freestyle relay, All-East; 41st, 200 freestyle; 50th, 100 freestyle)
CoSIDA Academic All-America nominee

Jenna Blongiewicz
Delaware Invitational Champion (800 Freestyle Relay)
America East Championships Runner-up (400 medley relay)

Sandy Stephens
Wilmington Trust Best of the Blue Hens Athlete of the Week (1/26/01)
America East Champion (200 individual medley)
America East Championships Runner-up (100 breaststroke; 400 medley relay)
ECAC Competitor (3rd, 100 breaststroke, All-East; 4th, 200 breaststroke, All-East; 6th, 200 medley relay, All-East; 21st, 100 butterfly; 12th, 400 medley relay) )

Nicole Gibson
ECAC Competitor (16th, 400 freestyle relay; 27th, 100 breaststroke; 29th, 200 breaststroke)

Denise Duncheskie
ECAC Competitor (20th, 200 backstroke; 25th, 100 backstroke)

Erin Colbert
ECAC Competitor (12th, 400 medley relay; 46th, 500 freestyle)

Emily Mitchell
ECAC Competitor (7th, 800 freestyle relay, All-East; 10th, 1, 650 freestyle; 24th, 200 butterfly)
CoSIDA Academic All-District II Fall/Winter At-Large 1st team

Katie Poore
ECAC Competitor (16th, 400 freestyle relay; 28th, 200 breaststroke; 37th, 200 individual medley)