2016-17

Gabby Alaimo
2016 CAA SAAC Leadership Summit Participant
PNC Achiever Award (Nov. 19)
City of Newark Jefferson Award (Community Service)

Ashley Bailey
ECAC Qualifier (9th, pole vault)
Wagner Invitational Champion (pole vault)
Towson Tiger Invitational Champion (pole vault)
Villanova Invitational #1 Champion (pole vault)
Ursinus Invitational Champion (pole vault)

Jeanette Bendolph
All-East (4th, 4 x 800m Relay)
ECAC Qualifier (24th, 800m; 4th, 4 x 800m Relay; dnc, DMR)
Towson Tiger Invitational Champion (500m)
Top Armory Invitational Finisher (2nd, 4 x 800m Relay; 2nd, Distance Medley Relay); Princeton Invitational Champion (800m; 4 x 400m Relay)

Haley Berkeley
ECAC Qualifier (18th, distance medley relay)
Gulden/Bucknell Invitational Champion (4 x 400m relay)

Carolyn Darr
ECAC Qualifier (9th, 4 x 400m Relay; dnc DMR)
Towson Tiger Invitational Champion (4 x 400m relay)
Gulden/Bucknell Invitational Champion (4 x 400m relay)

Tory Engel
PNC Achiever Award (Jan. 22)

Betsy Erlanger
All-East (4th, 4 x 800m Relay); ECAC Qualifier (4th, 4 x 800m Relay; dnc, DMR)

Anisa Fortt
Ursinus Invitational Champion (triple jump)
Princeton Invitational Champion (4x400m Relay)

London Freeland
ECAC Qualifier (9th, 4 x 400m Relay; 15th, 400m)
Towson Tiger Invitational Champion (4 x 400m relay)
Gulden/Bucknell Invitational Champions (200m; 400m; 4 x 400m Relay; Meet Outstanding Track Athlete)
Princeton Invitational Champion (400m)
Top George Mason Last Chance Finisher (2nd Place, 400m)

Olivia Goncerz
Ursinus Invitational Champion (60m hurdles)

Sarah Hillman
All-East (3rd, ECAC shot put)
ECAC Qualifier (3rd, shot put; 30th, weight throw)
Gulden/Bucknell Invitational Champion (shot put)
Villanova #1 Invitational (shot put)
Princeton Invitational Champion (shot put)

Sofia Janotti
Princeton Invitational Champion (4x400m Relay)

Nadia Khoury
ECAC Qualifier (9th, 4 x 400m Relay)
Princeton Invitational Champion (4x400m Relay)

Liz McGroarty
All-East (3rd, ECAC Mile; 4th, ECAC 4 x 800m Relay
ECAC Qualifier (dnc, 800m 3rd, mile; dnc, 1,000m; 4th, 4 x 800m Relay; dnc, DMR)
Towson Tiger Invitational Champion (mile)
Top Armory Invitational Finisher (2nd, 4 x 800m Relay; 2nd, Distance Medley Relay)
Princeton Invitational Champion (1,000m)

Michaela Meyer
ECAC Qualifier (4 x 800m Relay; 18th, distance medley relay)

Ciara Murphy
ECAC Qualifier (4 x 800m Relay; 18th, distance medley relay)

Leslie Ope
ECAC Qualifier (dnc, 4 x 400m Relay)
Princeton Invitational Champion (4x400m Relay)
Top George Mason Last Chance Finisher (2nd Place, 60m hurdles)

Carly Pettipaw
ECAC Qualifier (9th, 4 x 400m Relay; 17th, 800m; 4 x 800m Relay; dnc, DMR)
Wagner Invitational (800m)
Towson Tiger Invitational Champion (4 x 400m Relay)
Top Armory Invitational Finisher (2nd, 4 x 800m Relay; 2nd, Distance Medley Relay)

Isis Pinkney
ECAC Qualifier (dnc, 60m)

Tyra Reid
ECAC Qualifier (dnc, 200m; dnc, 400m; dnc, 500m; dnc, 4 x 400m Relay; dnc, DMR)
Wagner Invitational Champion (400m)
Towson Tiger Invitational Champion (400m; 4 x 400m Relay)
Gulden/Bucknell Invitational Champion (500m; 4 x 400m Relay)
Top Armory Invitational Finisher (2nd, Distance Medley Relay)

Andriene Rose
ECAC Qualifier (22nd, 60m)
Villanova #1 Invitational Champion (long jump)
Ursinus Invitational Champion (60m)

Angie Spadaccini
All-East (4th, 4 x 800m Relay)
ECAC Qualifier (4th, 4 x 800m Relay)
Top Armory Invitational Finisher (2nd, 4 x 800m Relay)  

Ilana Schnaufer
ECAC Qualifier (dnc, 4 x 800m Relay; 18th, DMR)

Melissa Talley
PNC Achiever Awards (Jan. 13)