2013-2014

Carly Alexander
Top Colonial Athletic Association Finisher (4th, Second Varsity Eights)
Top Knecht Cup Finisher (5th, Third Final, Second Varsity Eights)

Shannon Bell
National College Athlete Honor Society

Olivia Brady
Top Colonial Athletic Association Finisher (4th, Varsity Fours)
Top Dad Vail Finisher (4th, Novice Eights)
National 5 & 10 Athlete of the Week (May 11)

Lian Cancryn
Top Dad Vail Finisher (4th, Novice Eights)
National 5 & 10 Athlete of the Week (May 11)

Denise Cirelli
Colonial Athletic Association All-Academic Team
Top Colonial Athletic Association Finisher (4th, Varsity Eights)
National College Athlete Honor Society
College Rowing Coaches Association National Scholar-Athlete

Calla Cissel
Top Colonial Athletic Association Finisher (4th, Varsity Eights)

Hayley Diverio
Top Colonial Athletic Association Finisher (4th, Varsity Fours)

Kate Flood
Top Colonial Athletic Association Finisher (4th, Second Varsity Eights)
Top Knecht Cup Finisher (5th, Third Final, Second Varsity Eights)

Kat Francis
Top Colonial Athletic Association Finisher (4th, Varsity Eights)

Molly Gardner
National College Athlete Society

Kathleen Garrity
Top Colonial Athletic Association Finisher (4th, Varsity Fours)

Meghan Gerber
Top Dad Vail Finisher (4th, Novice Eights)
National 5 & 10 Athlete of the Week (May 11)

Marisa Gilliatt
Top Dad Vail Finisher (4th, Novice Eights)
National 5 & 10 Athlete of the Week (May 11)

Tatiana Gomez
Top Dad Vail Finisher (4th, Novice Eights)
National 5 & 10 Athlete of the Week (May 11)

Lily Guttentag
Top Colonial Athletic Association Finisher (4th, Varsity Eights)

Kristina Harmon
Top Dad Vail Finisher (4th, Novice Eights)
National 5 & 10 Athlete of the Week (May 11)

Corey Holloway
Top Colonial Athletic Association Finisher (4th, Second Varsity Eights)
Top Knecht Cup Finisher (5th, Third Final, Second Varsity Eights)

Megan Kirby
Top Colonial Athletic Association Finisher (4th, Varsity Fours)

Jenny Kohler
1st team All-Colonial Athletic Association
Top Colonial Athletic Association Finisher (4th, Varsity Eights)
UD Alumni Association Team MVP Award

Catherine Manner
Top Colonial Athletic Association Finisher (4th, Varsity Eights)

Meredith Murphy
Top Colonial Athletic Association Finisher (4th, Second Varsity Eights)
Top Knecht Cup Finisher (5th, Third Final, Second Varsity Eights)

Jamie Noce
Top Colonial Athletic Association Finisher (4th, Varsity Eights)
National College Athlete Honor Society
College Rowing Coaches Association National Scholar-Athlete

Sam Noel
Top Colonial Athletic Association Finisher (4th, Second Varsity Eights)
Top Knecht Cup Finisher (5th, Third Final, Second Varsity Eights)

Laura Peterson
Top Colonial Athletic Association Finisher (4th, Varsity Fours)
Top Dad Vail Finisher (4th, Novice Eights)
National 5 & 10 Athlete of the Week (May 11)

Angela Quinn
Top Colonial Athletic Association Finisher (4th, Second Varsity Eights)
Top Knecht Cup Finisher (5th, Third Final, Second Varsity Eights)
UD Sport Mangement Department Myles Brand Award
National College Athlete Honor Society
College Rowing Coaches Association National Scholar-Athlete

Kristen Reisor
Top Dad Vail Finisher (4th, Novice Eights)
National 5 & 10 Athlete of the Week (May 11)

Hannah Scholes
2nd team College Rowing Coaches Association (CRCA) All-Mid-Atlantic Region
1st team All-Colonial Athletic Association
Top Colonial Athletic Association Finisher (4th, Varsity Eights)

Shannon Taylor
Top Colonial Athletic Association Finisher (4th, Second Varsity Eights)
Top Knecht Cup Finisher (5th, Third Final, Second Varsity Eights)

Sarah Tenenbaum
Top Colonial Athletic Association Finisher (4th, Second Varsity Eights)
Top Knecht Cup Finisher (5th, Third Final, Second Varsity Eights)

Kristen Van Iderstine
Top Knecht Cup Finisher (5th, Third Final, Second Varsity Eights)

Annie Waskover
Top Colonial Athletic Association Finisher (4th, Varsity Eights)

Curtira Williams
UD Team Sportsmanship Award

Savanah Wolfson
Top Dad Vail Finisher (4th, Novice Eights)
National 5 & 10 Athlete of the Week (May 11)