2013-14 Women's Indoor Track & Field Honors 

Latoya James
ECAC Champion (60m hurdles/All-East)
Navy Invitational Champion (60m hurdles)
Princeton Tiger Open Champion (60m hurdles)
Lehigh/Covert Classic Champion (60m hurdles)
Princeton Invitational #2 Champion (60m hurdles)

Lindsay Prettyman
All-East (2nd, mile run, ECAC)
ECAC Qualifier (2nd, mile; dnc, 3,000m; dnc, distance medley relay)
Navy Invitational Champion (3,000m)
Top Albany Great Dane Classic Finisher (4th, DMR; 4th, mile)
Princeton Tiger Open Champion (3,000m)
Lehigh/Covert Classic Champion (mile; 4 x 800m Relay)
Armory Collegiate Invitational Champion (mile)
Top Lafayette/Rider Winter Game Finisher (2nd, 3,000m)

Betsy Erlanger
ECAC Qualifier (10th, distance medley relay; 18th, 1,000m)
Princeton Tiger Open Champion (1,000m)
Lehigh/Covert Classic Champion (4 x 800m Relay)

Alexandra Carroll
ECAC Qualifier (10th, distance medley relay; dnc, 4 x 400m relay)
Top Albany Great Dane Classic Finisher (4th, 500m)
Lehigh/Covert Classic Champion (4 x 800m Relay)

Tyler Jackson
ECAC Qualifier (10th, distance medley relay; dnc, 4 x 400m relay)
Top Albany Great Dane Classic Finisher (4th, DMR)

Emily Gispert
ECAC Qualifier (10th, distance medley relay)
Top Albany Great Dane Classic Finisher (4th, DMR)

Toresha Foster
ECAC Qualifier (12th, 4 x 400m Relay; 32nd, 400m)
Lehigh/Covert Classic Champion (200m; 4 x 400m Relay)
Princeton Invitational #2 Champion (4 x 400m Relay)

Breanna Nicholson
ECAC Qualifier (12th, 4 x 400m Relay)
Lehigh/Covert Classic Champion (4 x 400m Relay)
Princeton Invitational #2 Champion (500m; 4 x 400m Relay)

Chelsi Campbell
ECAC Qualifier (12th, 4 x 400m Relay)
Lehigh/Covert Classic Champion (4 x 400m Relay)
Top George Mason Finisher (2nd, 500m)
Princeton Invitational #2 Champion (4 x 400m Relay)

Kelley Donovan
ECAC Qualifier (12th, 4 x 400m Relay)
Lehigh/Covert Classic Champion (4 x 400m Relay)
Princeton Invitational #2 Champion (4 x 400m Relay)

Michelle Lambert
ECAC Qualifier (13th, 5,000m; dnc, mile; dnc, 3,000m; dnc, distance medley relay)

Monica Hagenauer
ECAC Qualifier (20th, weight throw)

Paige Morris
ECAC Qualifier (dnc, triple jump)

Katrina Steenkamer
ECAC Qualifier (dnc, distance medley relay)

Kelsey Evancho
Frank Colden/Ursinus Invitational Champion (high jump, long jump)

Alyssa Kennedy
Frank Colden/Ursinus Invitational Champion (mile)

Alana Pantale
Frank Colden/Ursinus Invitational Champion (shot put)
Lehigh/Covert Classic Champion (shot put)
Princeton Invitational #2 Champion (shot put)

Alexandra Muro
Frank Colden/Ursinus Invitational Champion (4 x 200m Relay)

Michele Simmons
Frank Colden/Ursinus Invitational Champion  (4 x 200m Relay)

Spencer Nendza
Frank Colden/Ursinus Invitational Champion (4 x 200m Relay)

Courtney Markow
Frank Colden/Ursinus Invitational Champion  (4 x 200m Relay)

Mellissa Mazzo
Frank Colden/Ursinus Invitational Champion  (4 x 800m Relay)

Alexis Gligor
Frank Colden/Ursinus Invitational Champion  (4 x 800m Relay)

Melissa Talley
Frank Colden/Ursinus Invitational Champion  (4 x 800m Relay)

Alex Gervais
Frank Colden/Ursinus Invitational Champion  (4 x 800m Relay)

Jess Olsen
Top Albany Great Dane Classic Finisher (4th, DMR)

Lindsay Guptill
Lehigh/Covert Classic Champion (4 x 800m Relay)